En İyi 3 Oto Koltuk Temizleme Yöntemi

En iyi 3 oto koltuk temizleme yöntemi makalemizde, size arabanızın kirlenen koltuklarını en kolay şekilde temizleme yöntemlerini anlatıyoruz.

Araç sahiplerinin en çok yakındığı durumlardan biri de araba koltuğunun pislenme sorunu olmaktadır. Özellikle açık renkte olan araç koltukları kiri belli etmekte ve kötü bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu yazımızda araç koltuklarının hangi durumlarda kirlendiğini ve araba koltuğu temizleme yöntemlerini size aktaracağız.

Araba Koltuğunun Kirlenmesine Neden Olan Durumlar

1- Camların Açılması: Araç camlarının sık olarak açılması dışarıda bulunan tozun araba içine girmesine neden olmaktadır. Özellikle rüzgarlı havalarda camınızı açtığınızda aracınızın dolayısı ile de oturduğumuz yerin kirlenmesi kaçınılmaz olacaktır. Toprak ile kaplı olan yollarda giderken de camlarınızı açmamanız önerilir.

2- Açık Renge Sahip Olan Koltuk Kılıflarının Kullanılması: Açık renkli kumaşlar kiri daha fazla gösterdiği için genellikle araba koltuğunun yapımında kullanılmazlar. Arabanızın koltuk kumaşı açık renkte ise kirin belli olmaması için koyu renkte olan koltuk kılıflarını tercih etmeniz önerilmektedir.

En İyi 3 Oto Koltuk Temizleme Yöntemi Pis ve temiz

Koltuk temizleme yöntemleri saymakla bitmez. Günümüzde bir çok temizleyici sprey, köpük ve sıvı bulunmaktadır. Ancak bu ürünler kirleri dağıtıyor mu yoksa kirin dip tabakaya inmesini mi sağlıyor bilmiyoruz. Ancak evde koltuk temizlemekle, araba koltuğu temizlemek çok farklı şeyler. Ancak kirli koltuklara uygulanan yöntemler kiri geçiriyorsa bizim için hiç bir problem yok. Şimdi sizlere en etkili 3 yöntemi açıklayalım.

1. Oto Koltuk Temizleme Yöntemi Halı Şampuanları

Genellikle ev hanımlarının halılarını pratik bir şekilde temizlemesi için üretilen halı şampuanları, araba koltuğu temizleme yöntemlerindendir. Bu ürün sayesinde aracınızın koltuğundan çıkmayan lekeleri kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.
Yapmanız gereken işlem: Büyük bir kovanın içine 10 su bardağı kadar sıcak suyu ilave ediniz. Daha sonra halı şampuanından bir bardak sıvıyı kovaya dökünüz. Daha sonra bu karışım iyice karıştırarak köpük haline getiriniz. Bir fırça yada bez yardımı ile leke olan bölüme sürünüz. Birkaç saat içinde lekenin olduğu yerdeki ıslaklık kuruyacaktır. Son olarak elektrikli süpürge ile toz haline gelen bölümü süpürmeniz yeterli olacaktır.

2. Yöntem Cif Yüzey Temizleyici

Bayanları mutfak ve banyo gibi yerlerdeki güçlü lekeleri temizlemesi için kullandıkları bu kimyasal arabanızın koltuklarındaki lekeler içinde oldukça iyi bir çözüm olmaktadır.

Yapmanız gereken işlem: Yüzey temizleme sıvısını lekenin olduğu yerlere bol bir biçimde sıkınız. Daha sonra lif veya bez olan bir örtü ile lekeli yerleri iyice ovalayınız. Birkaç saat sonra tamamı ile kuruyacak olan koltuğunuzda lekeden eser kalmayacaktır.

3. Yöntem Buharla Temizleme

Son dönemlerde Oto yıkama merkezlerinde bir hayli fazla kullanılan buharlı temizleme makineleri oldukça etkili bir temizlik yöntemi olmaktadır. Yakınınızda bulunan herhangi bir oto yıkama merkezine giderek oldukça cüzi ücretler ile aracınızdaki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Tamam ben koltuklarımı temizledim şimdi lastiklerimi parlatmak istiyorum derseniz lastik parlatma yöntemlerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir