En İyi 3 Far Temizleme Yöntemi

Farı eskiyen araba sahipleri için en iyi 3 far temizleme yöntemini araştırdık. En etkili oto far temizleme yöntemini denemeden paranızı harcamayın.

Pek çok araç sahibi araba farının eskimesinden şikayet etmekte ve araba farının solması üzerine çözümler aramaktadır. Araba farının pislenmesi daha çok zamanla ilgili bir durumdur. Zamanla araba farının tahrip olması oldukça alışık olunan bir durumdur. Bunun için pek çok araç sahibi far temizleme yöntemlerinden birini uygulamaktadır.

Hemen hemen bütün araba farları polikarbon camlara sahip olmaktadır. Camların polikarbon malzeme ile yapılmasının amacı ise darbelere karşı dayanıklı olmasıdır. Aynı zamanda polikarbon camların yüzeyi akrilik ile kaplanarak çizilmelere ve güneş ışığına karşı daha dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak yine de zamanla güneş ışıklarının daha fazla etki etmesinden ve araç yıkanırken kullanılan çözücü deterjanların da etkisiyle araba farları solmaktadır. Bu tarz durumlarda yapılabilecek pek çok öneri bulunmaktadır. Araç sahipleri değişik şekillerde eskiyen araba farı temizliği yapabilmektedir.

Far Temizleme Yöntemi

1. Yöntem Diş Macunu

Yöntemlerden bir tanesinin de diş macunu ile polish yapılmasıdır. Uygulaması çok basit aynı dişinizi fırçalar gibi bir diş fırçasını alarak fara daireler şeklinde yediriyoruz. Ancak bu yöntem pek çok araç sahibi tarafından uygulansa da kesin olarak çözüm verebilecek bir yöntem değildir. Bunun dışında uygulanabilecek pek çok araba farı temizleme yöntemleri bulunmaktadır.

2. Yöntem Far Temizleme Seti

Bu yöntemlerden oto far temizleme seti daha güvenli bir yol olarak bilinmektedir. Oto far temizleme seti pek çok İnternet sitesinde ve pek çok oto kuaförlerinde kolaylıkla bulabilen bir malzemedir. Bir çok markası var ve hangisini alacağınız konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz. Eminiz ki çoğu alışveriş sitelerinde satılan ürünlerin hiç işe yaramıyor. İlk önce içerisinde bulunan zımparayla farı bir güzel sadeleştiriyorsunuz. Daha sonra lamba suyu diye adlandırılan sıvıyla farın üzerinde sağdan sola veya soldan sağa hareketlerle yediriyorsunuz. En son adımsa kurutma, 24 saat aradan sonra tamamen kuruyor ve aracınızı istediğiniz gibi yıkayabiliyorsunuz. Bu yöntem bana daha çok farın yüzeyini zımparayla çiziyor sonra bir yapıştırıcı sıvı ile dolduruyorsunuz.

3. Yöntem Plastik Cilası ve Sıvı Pasta

Başka bir yöntem plastik cilası, sıvı pasta, uygulamak için polisaj makinesi ve sünger başlıklar, aracın hasarına ve cam üzerindeki çiziklere göre seçilmiş en uygun olan su zımparası ve son olarak aracın camına bir hasar gelmemesi için kullanılacak maskeleme bandı ile yapılmaktadır. Pek çok araç sahipleri bu yöntemle de araba farlarının daha parlak görünmesini sağlamaktadır ve solmuş görüntüsünü kapatabilmektedir.

Solan araba farlarının temizliği için pek çok çözüm bulunsa da araç sahibi aracın durumuna ve hasarına göre en iyi yöntemi tercih etmelidir. Anlatılan solmuş araba farı temizleme yöntemlerinden pek çok araç sahibi hemen hemen istediği sonucu alabilmektedir.Bazı durumlarda solan araba farlarının temizliği yapılırken farların üzerinde bulunan cam öncekine göre daha yıpranmış bir görüntüye sahip olabilmektedir. Bu yüzden solan araba farlarının temizliği için gerekli araştırmalar yapılıp profesyonel bir yardım almak iyi olacaktır.

Aracınıza sıfır gibi görünmesini sağlamak için farklı metodlar arıyorsanız https://ilkayotom.com/kategori/araba-bakimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir