En İyi 3 Oto Lastik Parlatıcı Yöntem

Denenmesi gereken en iyi 3 oto lastik parlatıcı yöntemi açıklıyoruz. Gerçekten işe yarayan lastik parlatan metotlar burada.

İnsanlar sağlıklı bir hayat sürmek için temiz bir yaşam sürmeye önem göstermektedir. Özellikle yaşadıkları evlerin ya da sık sık kullandıkları arabaların temizliği insan sağlığı konusunda büyük bir ölçüde önem taşımaktadır. Bu yüzden insanlar yaşam alanlarının temizliğini en iyi şekilde yapmak ister. Özellikle araba temizliği oldukça hassas ve pek çok insan için zor olan çok önemli bir konu olarak bilinmektedir.

Araba temizliği oldukça hassas bir durumdur. Bunun için insanlar araba temizliği konusunda hassas davranmaktadır. Arabanın genel temizliği hem araba için hem de insan sağlığı için mutlaka belli aralıklarda düzenli olarak yapılması gereken bir durumdur. Bazı durumlarda araç sahipleri özellikle arabanın dış görünüşü için daha temiz bir görüntüye sahip olmasını istemektedir. Buna örnek olarak lastikleri parlatma isteği olabilir.

Oto lastik parlatıcılarının genel amacı lastiklerin daha parlak yani daha siyah görünebilmesini sağlamaktır. Pek çok insan değişik ürünleri lastik parlatıcıları görevinde kullanabilmektedir.

oto lastik parlatıcı yöntemi sprey

 

1. Yöntem Arap Sabunu

Araba lastiğini parlatmak için en çok kullanılan ürün Arap sabunu olarak bilinmektedir. Araç sahipleri bu sabunun lastik parlatmak için iyi bir madde olduğunu düşünmektedir. Ancak bu yöntemi kullanan araç sahiplerinin bazıları ise Arap sabunun lastikleri beyazlattığını ve eskittiğini öne sürmektedir.

Yanlış hatırlamıyorsan 1999 senesinde oto galeride çalışırken sabah ve akşam Arap sabununu lastiklere uygulardık. Deforme ettiğini veya şikayet geldiğini hiç hatırlamıyorum. Bence en temiz ve güzel yöntemlerden bir tanesi

2. Yöntem Kola veya Süt

Arap sabununun dışında pek çok araç sahibi de kola ya da süt gibi maddeleri parlatıcı olarak kullanmaktadır. Ancak tabi ki kullanılan değişik maddelerden daha profesyonel olarak oto lastik parlatıcı bulunmaktadır. Kolayı bilmeyenimiz yok ancak içeriğinde bulunan asit sanırım araba lastiklerini yıpratabilir veya zarar verebilir. Sütü hiç denemedim. İçmek varken arabaya dökmenizi de tavsiye etmiyoruz.

3. Yöntem Oto Lastik Parlatıcı Sprey veya Jel

Parlatıcıları yakın bir benzin istasyonundan ya da oto kuaförlerinden de sıvı ya da sprey olarak satın alınabilecek bir üründür. Bunun dışında bazı İnternet sitelerinden ya da pek çok mağazadan da parlatıcılara kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Oto Lastik parlatıcıları sprey ya da jel halinde bulanabilir. Sünger yardımı ile arabaya uygulanmaktadır. Daha sonra ise araç sahibinin istediği sonucu alması mümkün olan bir durumdur.

Pek çok araç sahibi parlatıcıları gönül rahatlığıyla kullanırken bazı araç sahipleri ise özellikle yeni lastiklere kullanılmaması gerektiğini belirtmektedir. Bunun parlatıcılarının bazı durumlarında lastiklere zarar verebilmesi ya da lastikleri eskitmesidir.

Sprey ve jel konusunda değinmek istediğim önemli bir konu var. Geçtiğimiz senelerde 1 kere sprey kullandım. Ve o günde hastaneye gitmem gerekti. Hastanenin park yerine arabayı bıraktıktan 3 saat sonra geri geldim. Ancak sol ön tekerleği karıncalar kaplamıştı. Sanırım lastik parlatıcı sprey içerisinde şeker kullanılmakta. Buda karıncıların istilasına sebebiyet vermektedir.

Arabanızın farlarının yeni gibi görünmesini istiyorsanız burayı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir