2020 BMW X4

2020 BMW X4 fiyatı, sahibinden, özellikleri ve yorumlarını merak edenler için hazırlanmış makalemiz. BMW X4 sahibi olmak isteyenler için önemli bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Aracın çıkmasıyla beraber test etme fırsatı bulmuş 30 yıllık otomobil sektörü yazarının makalesini Türkçe’ye çevirerek sizlerle paylaşacağız.

2020 model BMW X4 M yeni tasarımı kambur stil ve çömelmiş bir duruşa sahip olduğu bilinmekte. 2020 model SUV kasalar arasında en hızlısı ve çeviği olduğunu da belirtmeden edemeyiz. Dış görünüşü daha çok hatchback kasayı andırmasına rağmen M konseptinin en hızlısı diyebiliriz.

Yaklaşık 2000 kiloluk bir dev olmasına rağmen 60 mile yani 96,5 metreye sadece 3.3 saniyede çıkabilmektedir. Diğer araçlarla kalkış hızında (Mercedes GLC 63 S ve Alfa Romeo Stelvio,) karşılaştırıldığında çok farklı bir şekilde önde olmaktadır. Yani buda demektir ki X4′ e bindiğinizde kırmızı ışıkta sizinle kalkmak isteyen hiç bir otomobil olamaz. Olursa da rahatlıkla boyunun ölçüsünü tank gibi bir arabayla verirsiniz. Continue Reading 2020 BMW X4

2020 Peugeot 508 sahibinden satılık

2020 Peugeot 508

2020 Peugeot 508 fiyatı, sahibinden ve özellikleri kısaca 508 hakkında merak edilen her şey burada. Ankara’da 2020 model Peugeot 508 ilkayotom.com’da

Türkiye’de satışa çıktı çıkacak dediğimiz 508 sedan çok yakın zamanda bayilerde sizleri bekliyor. Yeni özelliklerini merak edenler için araştıralım dedik. Genelde araçların reklamlarında zariflikten ve duruştan bahsedilir ancak bu tanıtımda “keskin ve kaslı görünüşten” bahsediliyor. 2020 model sıfır bir arabadan beklentiniz ne bilmiyorum ancak teknik detay olarak hiç görmediğiniz özelliklerle karşınıza çıkıyor.

Dış görünümde biraz daha keskin ve heykelsi tarz kullanılarak dikkatler çekilmeye çalışılmış. Camlarda bulunmayan çerçeveleri sadelik ve ekol açısından çok iyi olmuş. İç görüntüsünde koltuk kumaşlarına kadar çok farklı olduğuna emin olabilirsiniz. Ön panelinde bulunan bu senenin modası olan 10″ HD kalitede büyük bir ekran bulunmaktadır. Benzersiz vitesi, led ışıkları ve kaplamaları bu düzeni tamamlıyor.

Cep telefonlarına takılan sanal gerçeklik gözlüğü vardır hatırlarsınız. Bu arabada da simülasyon gibi bir görüş sistemi bulunmakta. Akşamları yola çıktığınızda görmediğiniz canlıları görmenize yardımcı olan bir akıllı görüş sistemi bulunmaktadır. Sanırım bu kızılötesi sistemde geceleri kaza yapma olanağı oldukça azalacak. Esasen sevindiğim en iyi yenilik bu oldu. Continue Reading 2020 Peugeot 508

En İyi 3 Oto Koltuk Temizleme Yöntemi Pis ve temiz

En İyi 3 Oto Koltuk Temizleme Yöntemi

En iyi 3 oto koltuk temizleme yöntemi makalemizde, size arabanızın kirlenen koltuklarını en kolay şekilde temizleme yöntemlerini anlatıyoruz.

Araç sahiplerinin en çok yakındığı durumlardan biri de araba koltuğunun pislenme sorunu olmaktadır. Özellikle açık renkte olan araç koltukları kiri belli etmekte ve kötü bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu yazımızda araç koltuklarının hangi durumlarda kirlendiğini ve araba koltuğu temizleme yöntemlerini size aktaracağız.

Araba Koltuğunun Kirlenmesine Neden Olan Durumlar

1- Camların Açılması: Araç camlarının sık olarak açılması dışarıda bulunan tozun araba içine girmesine neden olmaktadır. Özellikle rüzgarlı havalarda camınızı açtığınızda aracınızın dolayısı ile de oturduğumuz yerin kirlenmesi kaçınılmaz olacaktır. Toprak ile kaplı olan yollarda giderken de camlarınızı açmamanız önerilir.

2- Açık Renge Sahip Olan Koltuk Kılıflarının Kullanılması: Açık renkli kumaşlar kiri daha fazla gösterdiği için genellikle araba koltuğunun yapımında kullanılmazlar. Arabanızın koltuk kumaşı açık renkte ise kirin belli olmaması için koyu renkte olan koltuk kılıflarını tercih etmeniz önerilmektedir. Continue Reading En İyi 3 Oto Koltuk Temizleme Yöntemi

oto lastik parlatıcı yöntemi sprey

En İyi 3 Oto Lastik Parlatıcı Yöntem

Denenmesi gereken en iyi 3 oto lastik parlatıcı yöntemi açıklıyoruz. Gerçekten işe yarayan lastik parlatan metotlar burada.

İnsanlar sağlıklı bir hayat sürmek için temiz bir yaşam sürmeye önem göstermektedir. Özellikle yaşadıkları evlerin ya da sık sık kullandıkları arabaların temizliği insan sağlığı konusunda büyük bir ölçüde önem taşımaktadır. Bu yüzden insanlar yaşam alanlarının temizliğini en iyi şekilde yapmak ister. Özellikle araba temizliği oldukça hassas ve pek çok insan için zor olan çok önemli bir konu olarak bilinmektedir.

Araba temizliği oldukça hassas bir durumdur. Bunun için insanlar araba temizliği konusunda hassas davranmaktadır. Arabanın genel temizliği hem araba için hem de insan sağlığı için mutlaka belli aralıklarda düzenli olarak yapılması gereken bir durumdur. Bazı durumlarda araç sahipleri özellikle arabanın dış görünüşü için daha temiz bir görüntüye sahip olmasını istemektedir. Buna örnek olarak lastikleri parlatma isteği olabilir.

Oto lastik parlatıcılarının genel amacı lastiklerin daha parlak yani daha siyah görünebilmesini sağlamaktır. Pek çok insan değişik ürünleri lastik parlatıcıları görevinde kullanabilmektedir. Continue Reading En İyi 3 Oto Lastik Parlatıcı Yöntem